Analiza nastrojów w Internecie dotycząca tematyki szczepień przeciw COVID-19 za okres 19 -25 lipca 2021 r - Szczepimy Się!
Strona główna » Analiza nastrojów w Internecie dotycząca tematyki szczepień przeciw COVID-19 za okres 19 -25 lipca 2021 r
Analiza

Analiza nastrojów w Internecie dotycząca tematyki szczepień przeciw COVID-19 za okres 19 -25 lipca 2021 r

Portale internetowe

W okresie 19-25 lipca 2021 r. przeanalizowaliśmy 17 portali informacyjnych, 9 portali lewicowych oraz 14 portali prawicowych. Najwięcej artykułów opublikowały oczywiście portale informacyjne (168), jednak portale prawicowe nie ustępowały im aż nad to. W przypadku obu grup portali większość artykułów dotyczących szczepień przeciw COVID-19 miała wydźwięk pozytywny. Podobny udział na portalach informacyjnych oraz prawicowych miały także artykuły o wydźwięku neutralnym.

 

Co ciekawe, w analizowanym okresie, na portalach lewicowych opublikowano jedynie cztery artykuły o tematyce odnoszącej się do szczepień przeciw COVID-19. Wszystkie z nich miały wydźwięk pozytywny.

Najczęściej występujące pojęcia zarówno w tekstach z portali informacyjnych, prawicowych i lewicowych pokazują poniższe “chmury słów”. Im większą czcionką zapisane jest dane słowo, tym częściej pojawiało się ono w analizowanych tekstach.

a) Chmura słów dla portali lewicowych:

 

b) Chmura słów dla portali prawicowych:

c) Chmura słów dla portali informacyjnych:

Media społecznościowe 

W okresie 19-25 lipca 2021 r. analiza nastrojów w mediach społecznościowych dotyczyła Facebooka oraz Twittera. W oparciu o # analizowaliśmy zestaw haseł dotyczących szczepień, które pojawiają się w sieci. W przypadku obu portali interesowały nas trzy hasła: #szczepimysię, #szczepienia oraz #szczepionka. 

Łączna liczba reakcji pozytywnych (Lubię to!, Super, Trzymaj się) wyniosła 9068, a negatywnych (Przykro mi, Wrrr) 1706.

Na Twitterze w okresie 19-25 lipca 2021 r. w postach dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 dominował hasztag #szczepimysię – 1367 tłitów. W przypadku pozostałych dwóch, tj. #szczepienia i #szczepionka, to pojawiały się one w znikomym stopniu. Hasztag #szczepienia zidentyfikowano w 45 tłitach, a #szczepionka w 37. 

Analiza nastrojów 1 tydzień (19.07-25.07)

 

  1. Tvn24.pl, Tvp.info, Onet.pl, Wp.pl, Interia.pl, gazetaprawna.pl, rp.pl, fakt24.pl, se.pl, pb.pl, dziennik.pl, natemat.pl, tokfm.pl, radiozet.pl, rmf.fm, wyborcza.pl, gazeta.pl 
  2.  trybuna.info, tygodniknie.pl, tygodnikprzeglad.pl, wpunkt.online, wolnelewo.pl, krytykapolityczna.pl, nowyobywatel.pl, magazynkontakt.pl, lewica.pl
  3.  wpolityce.pl, niezalezna.pl, fronda.pl, salon24.pl, gosc.pl, niedziela.pl, gazetapolska.pl, telewizjarepublika.pl, radiomaryja.pl, wgospodarce.pl, prawy.pl, naszdziennik.pl, polskaniepodlegla.pl, dorzeczy.pl 
Skip to content