Analiza nastrojów w Internecie dotycząca tematyki szczepień przeciw COVID-19 za okres 23-29 sierpnia 2021 r. - Szczepimy Się!
Strona główna » Analiza nastrojów w Internecie dotycząca tematyki szczepień przeciw COVID-19 za okres 23-29 sierpnia 2021 r.
Analiza

Analiza nastrojów w Internecie dotycząca tematyki szczepień przeciw COVID-19 za okres 23-29 sierpnia 2021 r.

Portale internetowe

W okresie 23-29 sierpnia 2021 r. przeanalizowaliśmy 17 portali informacyjnych, 4 portale lewicowych oraz 14 portali prawicowych. W analizowanym okresie na portalach informacyjnych pojawiło się 188 artykułów dotyczących szczepień przeciw COVID-19, a na portalach prawicowych 41. Na czterech analizowanych przez nas portalach lewicowych opublikowano 3 artykuły. 

Tak jak w poprzednich dwóch tygodniach wśród tekstów dominowały te o wydźwięku neutralnym wobec poruszanej w nich tematyki związanej ze szczepieniami.  

Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym, wśród dominujących tematów pojawiających się w analizowanych artykułach na czoło wysunęły się kwestie szczepień dzieci w szkołach.

Od połowy sierpnia, wykorzystując narzędzie chmury słów, zdecydowaliśmy się nie oceniać zbiorczo wszystkich portali o danej charakterystyce, ale wejść trochę głębiej i poddać analizie pary podobnych rodzajów mediów. 

Chmura słów dla portali prawicowych – dorzeczy.pl vs.tvrepublika.pl

dorzeczy.pl

tvrepublika.pl

Chmura słów dla portali informacyjnych – tvn24.pl vs. tvp.info

tvn24.pl

TVP info

Media społecznościowe

W ostatnim tygodniu sierpnia 2021 r.  hasztag #nieszczepimysie był bardziej popularny niż #stopsegragacjisanitarnej – odpowiednio 152 tłity i 58 tłitów zawierało dany hasztag. Także jeżeli chodzi o interakcje #nieszczepimysie dominował wśród tłitów o negatywnym wydźwięku wobec szczepień przeciw COVID-19 (wykres poniżej).

Patrząc jednak szerzej na debatę wokół COVID-19 można stwierdzić, że w ostatnim tygodniu sierpnia na polskim Twitterze dominowały pozytywne hasztagi dotyczące szczepień (#szczepimysie  #szczepienia).

Analiza nastrojów 6 tydzień (23-29.08)

  1. Tvn24.pl, Tvp.info, Onet.pl, Wp.pl, Interia.pl, gazetaprawna.pl
  2. l, rp.pl, fakt24.pl, se.pl, pb.pl, dziennik.pl, natemat.pl, tokfm.pl, radiozet.pl, rmf.fm, wyborcza.pl, gazeta.pl
  3.  trybuna.info, tygodniknie.pl, tygodnikprzeglad.pl, wpunkt.online, wolnelewo.pl, krytykapolityczna.pl, nowyobywatel.pl, magazynkontakt.pl, lewica.pl
  4.  wpolityce.pl, niezalezna.pl, fronda.pl, salon24.pl, gosc.pl, niedziela.pl, gazetapolska.pl, telewizjarepublika.pl, radiomaryja.pl, wgospodarce.pl, prawy.pl, naszdziennik.pl, polskaniepodlegla.pl, dorzeczy.pl
Skip to content