Centers for Disease Control and Prevention zaleca dawkę przypominającą dla wszystkich dorosłych - Szczepimy Się!
Strona główna » Centers for Disease Control and Prevention zaleca dawkę przypominającą dla wszystkich dorosłych
Aktualności Szczepionki przeciw COVID

Centers for Disease Control and Prevention zaleca dawkę przypominającą dla wszystkich dorosłych

Centers for Disease Control wzmocniło swoją rekomendację dla dawek przypominających szczepionki przeciw COVID-19, oświadczając iż wszyscy dorośli powinni ją przyjąć gdy to tylko możliwe. Pojawienie się wariantu omicron, tym bardziej wskazuje na znaczenie szczepień, dawek przypominających oraz wysiłków prewencyjnych w ochronie przeciw COVID-19. Wczesne dane z Republiki Południowej Afryki sugerują zwiększoną transmisyjność tego wariantu. Naukowcy z całego świata pilnie starają się sprawdzić skuteczność szczepionek przeciwko niemu.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oświadczył, iż jego administracja pracuje z producentami szczepionek nad planami różnych scenariuszy, gdyby potrzebne były szczepionki specyficzne przeciw konkretnym wariantom.

Prezes i członek rady nadzorczej Pfizera Albert Bourla stwierdził, że wersja szczepionki przeciw wariantowi omicron mogłaby być gotowa już w 100 dni. Wspomina jednak, że jak narazie najlepszą ochroną i sposobem walki z tym wariantem jest zaszczepienie wszystkich, którzy mogą to zrobić.

CDC oświadczyło, że wszyscy w wieku 18 lat lub starsi powinni otrzymać dawkę przypominającą 6 miesięcy po otrzymaniu dwóch dawek Pfizer-BioNTech  lub Moderny, albo 2 miesiące po otrzymaniu jednej dawki Johnson & Johnson.

Dyrektor CDC  Rochelle Walensky “mocno” zachęca 47 milionów niezaszczepionych dorosłych Amerykanów do przyjęcia szczepionki tak szybko jak to tylko możliwe.

Jakub R. Pękala

The International Evidence-Based Anatomy Working Group (iEBA-WG)
Department of Anatomy, Jagiellonian University Medical College
Skip to content