Minister Edukacji i Nauki zachęca do szczepień przeciwko COVID -19 - Szczepimy Się!
Strona główna » Minister Edukacji i Nauki zachęca do szczepień przeciwko COVID -19
Aktualności

Minister Edukacji i Nauki zachęca do szczepień przeciwko COVID -19

Minister Edukacji i Nauki zachęca do szczepień przeciwko COVID -19 studentów oraz pracowników uczelni.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w otwartym liście do rektorów uczelni kształcących na kierunkach medycznych,  nadzorowanych przez ministerstwo zachęca studentów i pracowników szkół wyższych do korzystania ze szczepień ochronnych przeciwko COVID -19.
W swoimi stanowisku, minister Przemysław Czarnek stwierdza, że mając na względzie powrót do realizacji kształcenia w formie stacjonarnej oraz zapewnienie bezpiecznych warunków kształcenia na terenie uczelni, szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu można powstrzymać epidemię.
Czarnek rekomenduje, o ile nie występują przeciwwskazania zdrowotne, przystąpienie do programu szczepień wszystkim członkom wspólnot uczelni i innych podmiotów, w których realizowane jest kształcenie. Apel ten w szczególności adresowany jest do osób w uczelniach oraz podmiotach leczniczych, w których prowadzone jest kształcenie przygotowujące do wykonywania zawodów medycznych. Jak zaznacza jednak szef resortu edukacji i nauki w obecnym stanie prawnym,  szczepienia przeciwko COVID-19 mają charakter szczepień dobrowolnych.
Minister Przemysław Czarnek w swoim wystąpieniu, kierując się troska o całą społeczność akademicką,  zachęca do podejmowania aktywnej promocji szczepień przeciwko COVID-19 oraz wprowadzania rozwiązań ułatwiających proces szczepienia dla studentów, doktorantów, prowadzących zajęcia i pracowników administracyjnych.
Skip to content