Obalamy Fake Newsy - dr Tomasz Wiatr - Szczepimy Się!
Strona główna » Obalamy Fake Newsy – dr Tomasz Wiatr
Fakty i mity Szczepionki przeciw COVID

Obalamy Fake Newsy – dr Tomasz Wiatr

 

Czy szczepionka ma wpływ na męski wzwód?

– Nie ma takich informacji i danych, które potwierdzały by wpływ szczepionki na jakość męskiego wzwodu. Oczywiście w momencie pojawienia się objawów poszczepiennych, kiedy libido i entuzjazm seksualny spada może być przejściowo gorzej. Nie ma danych które potwierdzałyby długoterminowe pogorszenie się wzwodu po podaniu szczepionki. 

Czy można mówić o wpływie szczepionki na płodność?

– Panuje błędne przekonanie na temat wpływu szczepień na potencjał reprodukcyjny mężczyzn. Okazuje się, że żadne badania i żadne towarzystwa naukowe nie potwierdziły wpływu szczepień na płodność. Należy się szczepić, bo zmniejszamy ryzyko zakażeń na COVID-19, a udowodniono z kolei obecność po przechorowaniu COVID właśnie w tkance jądrowej.

 Czy szczepienie przeciwko COVID-19 może mieć wpływ na problemy urologiczne wśród pacjentów? 

– Nie ma też takich danych, które potwierdzałyby wpływ szczepionek na nasilenie dolegliwości związanych z problemami urologicznymi. Nie udowodniono również wpływu szczepień na libido. 

Czy szczepionka przeciwko COVID-19 może mieć wpływ na jakość życia seksualnego?

– Nie ma też takich danych według których szczepionka wpływa w jakikolwiek sposób na jakość życia seksualnego mężczyzn, dlatego warto się szczepić

Skip to content