Pfizer donosi, iż skuteczność ich szczepionki u dzieci w wieku od 5 do 11 lat wynosi 90% - Szczepimy Się!
Strona główna » Pfizer donosi, iż skuteczność ich szczepionki u dzieci w wieku od 5 do 11 lat wynosi 90%
Aktualności

Pfizer donosi, iż skuteczność ich szczepionki u dzieci w wieku od 5 do 11 lat wynosi 90%

Pfizer i BioNTech meldują, że ich szczepionka na COVID-19 posiada 90% skuteczność przeciw objawowej chorobie u dzieci w wieku od 5 do 11 lat bez innych poważnych problemów zdrowotnych. We wrześniu, ogłoszono wstępne dane pokazujące bezpieczeństwo dwóch dawek szczepionki, które generują “solidne” miana przeciwciał neutralizujących w 2/3 fazie badania.

Biały Dom już zapowiedział plany dla ogólnokrajowej kampanii promującej szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. W świeżo opublikowanym dokumencie, który m. in. zawiera wyniki z badania około 2250 dzieci przypisanych losowo w stosunku 2:1 do otrzymania szczepionki lub placebo, skuteczność szczepionki przeciw potwierdzonemu laboratoryjnie objawowemu COVID-19, występującemu co najmniej 7 dni po otrzymaniu drugiej dawki u dzieci bez dowodów wcześniejszej infekcji, wyniosła 90,7%  (95% CI, 67.7%-98.3%).

Dodatkowo nie zgłoszono przypadków ciężkiego przebiegu ani dziecięcego wieloukładowego zespołu zapalnego.   Pfizer i Biotech przewidują iż dane badawcze dla dwóch młodszych grup — dzieci od 2 do 4 lat oraz dzieci w wieku 6 miesięcy — “pojawią się najprawdopodobniej w czwartym kwartale tego roku.”

Jakub R. Pękala

The International Evidence-Based Anatomy Working Group (iEBA-WG)
Department of Anatomy, Jagiellonian University Medical College
Skip to content