Pfizer i BioNTech zamierzają autoryzować dawkę przypominającą dla nastolatków - Szczepimy Się!
Strona główna » Pfizer i BioNTech zamierzają autoryzować dawkę przypominającą dla nastolatków
Aktualności Szczepionki przeciw COVID

Pfizer i BioNTech zamierzają autoryzować dawkę przypominającą dla nastolatków

Pfizer i BioNTech zamierzają wnioskować do Federal Drug Agency (FDA) o autoryzację dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19 u dzieci w wieku 16-17 lat.

New York Times donosi, że dojdzie do tego w tym tygodniu. Według Washington Post, regulujący chcą zatwierdzić wniosek jak najszybciej. Kit Longley, rzecznik Pfizera zapewnił że firma zamierza podzielić się aktualnymi informacjami tak szybko jak to tylko możliwe.

FDA niedawno autoryzowało dawki przypominająće dla dorosłych w wieku 18 lat lub starszych, a Centers for Disease Control and Prevention (CDC) wydało oświadczenie, że każdy dorosły powinien otrzymać dawkę przypominającą tak szybko jak tylko będą do tego zdolni. Główny wpływ na te decyzje ma niedawne ujawnienie się wariantu omicron.

Omicron został sklasyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako “wariant wzbudzający obawy” z “dużą liczbą mutacji, z których niektóre są niepokojące”. Pomimo krytyki ekspertów, spowodowało to wydanie przez Stany Zjednoczone i kilka innych państw, restrykcji podróżowania z ośmiu krajów Afryki południowej.

Dyrektor CDC Rochelle Walensky mówi w oświadczeniu: “Najnowsze pojawienie się wariantu omicron tym bardziej wskazuje na znaczenie szczepień, dawek przypominających oraz wysiłków prewencyjnych w ochronie przeciw COVID-19.


Jakub R. Pękala

The International Evidence-Based Anatomy Working Group (iEBA-WG)
Department of Anatomy, Jagiellonian University Medical College
Skip to content